Menu
Billedserier
Hent Adobe Flash player
Billeder 2017
Støt os
Nyhedsbrev
Indtast dit navn og din e-mail nedenfor, hvis du ønsker at modtage vores nyhedsbrev.
Spil med

Lemvig Musikskoles bestyrelse


Martin Bagge

Formand for Musikskolens Bestyrelse.
Ansat ved Lemvig Kommunes skolevæsen siden 2002, blandt andet som musiklærer.
Medlem af Musikskolens bestyrelse som repræsentant for musiklærerne i kommunen siden januar 2015.
3 aktive børn på Musikskolen.
Aktiv på den lokale musikscene gennem flere år i diverse sammenhænge.

Tlf. 21 47 16 26
Mail: martin.bagge1@skolekom.dk



Henrik Thygesen

Næstformand for Musikskolens Bestyrelse
Repræsentant for Lemvig Kommune
Formand for Familie- og Kulturudvalget
Tlf. 97 81 01 89
Mail: Henrik.Thygesen@lemvig.dk

Jes Mathiasen

Repræsentant for foreninger
Formand for Lemvig Musikskoles Harmoniorkester

Tlf. 97823916
Mail:
jes.mathiasen@mail.dk

Kirsten Bak Andersen

Repræsentant for Musikskolens Støtteforening
Tlf.: 30 32 72 13
Mail: kba@via.dk                        



Kirsten Borre

Repræsentant for Musikskolens lærerråd
Tlf. 97 83 65 07
Mail:
kirsten@7620.dk

Sofie Scheel Hansen

Repræsentant for Musikskolens elever under 25 år
Mail: sofie@landmaal.dk
Tlf. 22647954

Birgitte Højen

Repræsentant for Musikskolens elever over 25 år
Tlf. 97 83 60 18
Mail: bibjerg@hygum-lemvig.dk

Jens Hagelskjær

Repræsentant for forældrekredsen
Tlf. 51909712
Mail:
jhg@viauc.dk
 

Administration og undervisere

Seneste nyt
30.11.17
Invitation til Musikskolens Julecafé
Kalender
13.12.17
Julekoncert med kor og orkester
Medvirkende ved koncerten:
Lemvig Musikskoles Voksenkor, ved Sussi Robinson
Lemvig...
Lemvig kommune
Lemvig Musikskole underviser hvert år omkring 600 børn, unge og voksne. Musikskolen tilbyder musiklege allerede fra børnene er 2-3 år. Herefter udvikler undervisningen sig i takt med børnenes alder. Vi tilbyder både eneundervisning og sammenspil på en lang række instrumenter. Vi kan tilgodese de fleste ønsker om undervisning. Unge og voksne har mulighed for at være med i musikskolens mange attraktive kor, bands og ensembler. Lemvig Musikskole er en kommunal institution og drives af både elevernes egenbetaling og tilskud fra Lemvig Kommune samt staten.
Cookie politik
Lemvig Musikskole  |   Østergade 10  |   7620  Lemvig  |   96 63 13 80  |   musikskolen@lemvig.dk